Zdelar četvrti na SP, medalja mu izmakla za 21 stotinku 1Foto: Kajakaški savez Srbije

Srpski kajakaš Bojan Zdelar zauzeo je danas četvrto mesto u finalu jednoseda na 500 metara na Svetskom prvenstvu u Kopenhagenu.

Svetski šampion u toj disciplini u konkurenciji takmičara do 23 godine kroz cilj je prošao za minut i 40,25 sekundi, a medalja i u seniorskoj konkurenciji izmakla mu je za 21 stotinku, prenosi Kajakaški savez Srbije.

Titulu prvaka sveta osvojio je Mikita Borikau iz Belorusije (1:38,87), srebrom se okitio Žoao Ribeiro iz Portugala (1:39,88), dok je bronza pripala Nemcu Moricu Florštetu (1:40,04).

Strahinja Stefanović zauzeo je sedmo mesto u finalu jednoseda na 200 metara pošto je trku izveslao za 35,20 sekundi.

Novi šampion sveta postao je Italijan Andrea Di Liberto (34,78) koji je bio dve stotinke brži od nekadašnjeg šampiona sveta, Šveđanina Petera Meninga (34,81), dok je bronza pripala Letoncu Robertsu Akmensu (34,95).

Milica Novaković zauzela je osmo mesto u finalu jednoseda na 500 metara, pošto je stazu izveslala za minut i 54,35 sekundi.

U odsustvu višestruke olimpijske šampionke iz Tokija Lise Karington, titula prvakinje sveta pripala je Ejmi Fišer koja je tako nastavila dominaciju takmičarki sa Novog Zelanda u toj disciplini (1:48,08).

Srebro je osvojila Mađarica Tamara Čipeš (1:49,00), dok se bronzom okitila domaća takmičarka, Ema Jorgensen (1:49,85), koja je juče osvojla titulu u jednosedu na 200 metara.

Zbog zdravstvenih problema koje je Milica Novaković osetila za vreme trke na 500 metara, nastup našeg mešovitog dvoseda na 500 metara u kojem je trebalo da vesla sa Markom Novakovićem je otkazan.

Šampionat u Kopenhagenu od srpskih takmičara završila je Kristina Bedeč koja je u finalu jednoseda na 5.000 metara zauzela osmo mesto pošto je najdužu deonicu na Svetskom prvenstvu izveslala za 23 minuta i 21,76 sekundi.

Zlato je osvojila Emeše Kolami iz Mađarske (22:57,48), vicešampionka sveta postala je Irkinja Dženifer Igan (22:58,58), dok se bronzom okitila Britanka Lizi Broton (22:59,45).