Zrenjaninci pokazali odlične rezultate na takmičenju u plivanju u Novom Sadu 1privatna arhiva

U Novom Sadu je održano pojedinačno i ekipno prvenstvo Srbije za pionire na kojem je učestvovalo 275 plivača iz 44 kluba.

Plivački klub “Proleter” iz Zrenjanina je nastupio sa 20 plivača, koji su osvojili 10 medalja i ekipno treće mesto. Treneri ekipe su Nikola Gogić i  Ivana Borić.

Najuspešniji u redovima “Proletera” bili su Mateja Janković, koji je osvojio čak sedam medalja dok je Sofia Travar postala dvostruka prvakinja države.

Sofia je osvojila zlatne medalje na 100 metara leđno i 100 prsno, dok je na 100 metara mešovito „bila srebrna“.

Mateja Janković zlatnu medalju osvojio je na 100 metara delfin, dok je „bronzani“ bio na 100 leđno, 400 kraul i 200 mešovito. Još tri medalje osvojio je u štafetama.

Štafeta 4×50 kraul, u sastavu Aleksa Kalas Kosanović, Mateja Janković, Jovan i Luka Kecić, osvojila je jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju, a štafeta 4×50 metara mix, u sastavu Mateja Janković, Sofia Travar, Aleksa Kalas Kosanović i Kasja Blažin osvojila je bronzanu medalju.

Više vesti iz ovog grada čitajte na posebnom linku.