Zvezda bez baraža za Ligu šampiona, izgubila od Omonije na penale 1Foto: STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde nisu se plasirali u baraž za Ligu šampiona, pošto su danas posle penala izgubili od Omonije.

Zvezda će takmičenje nastaviti u baražu za Ligu Evropa, a rivala će dobiti na žrebu u petak.

Rezultat u penal seriji trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona u Nikoziji bio je 4:2 za Omoniju.

Penale za Zvezdu nisu iskoristili Dijego Falčineli i Miloš Degenek. Strelci su bili Željko Gavrić i El Fardu Ben.

Za Omoniju su dali golove svi koji su šutirali: Đordi Gomes, Vitor Gomeš, Ernest Asante i Jan Lecjaks.

Regularni deo utakmice prethodno je završen nerešeno 1:1, a isti rezultat je bio i posle produžetaka.

Omonija je vodila od 31. minuta golom Mihaela Liftnera, a u nadoknadi poluvremena je izjednačio Mirko Ivanić.

Omonija će u baražu za Ligu šampiona igrati protiv Olimpijakosa.