Zvezda izgubila od Cibone u Zagrebu u 20. kolu ABA lige 1Foto: Cibona/Marin Susic

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u Zagrebu od Cibonu rezultatom 85:81 (22:24, 17:16, 22:27, 24:14) u meču 20. kola ABA lige.

Meč je odlučen polovinom poslednje četvrtine kada su domaći serijom od 10-0 u 38. minutu stekli pet poena prednosti (78:73).

Crveno-belima je ovo bila 19 utakmica u ABA ligi i sada imaju učinak od 17 pobeda i dva poraza, dok Cibona ima skor od 8-12.

U meču u kojem ni jedna ekipa nije uspela da tokom 40 minuta napravi osetniju prednost domaći su prekinuli seriju od 17 uzastopnih poraza od Crvene zvezde u regionalnom takmičenju posle serije od 17-3 u poslednjoj četvrtini (78:73).

Posle izjednačenog prvog poluvremena, Beograđani su na početku drugog zaigrali mnogo bolje i treći period završili sa šest poena viška (67:61).

Ipak, u poslednjoj četvrtini igrači Cibone zaigrali su znatno bolje u napadu, pogađali trojke iz veoma teških pozicija i serijom od 10-0 preokrenuli rezultat dva minuta pre kraja.

Trojkom Majcunića stigli su i do vođstva od šest poena razlike (81:75), ali su poenima Nedovića i Kampaca gosti došli na korak do preokreta.

Tada je najpre Nedović napravio nesportsku ličnu grešku, a potom je penale iskoristio i Aranitović i tako doneo svom timu neočekivan trijumf.

Kod Zvezde je Filip Petrušev postigao 15 poena, 14 je dodao Luka Vildoza, Nemanja Nedović je imao 13, a po 12 su postigli Fakundo Kampaco i Ognjen Dobrić.

Najbolji u Cibone bio je Borna Kapusta sa 24 poena, četiri asistencije i tri skoka, Radovčić je dodao 17 poena, uz sedam skokova, Mazalin je ubacio 15 poena, a u ključnim momentima Majcunić je ubacio 11 poena.

U narednom kolu crveno-beli sastaju se sa Partizanom, koji je u subotu pobedio u Splitu i ima učinak od 18-2.

Duel dva najbolja srpska kluba igra se u „Štark Areni“, a meč je na programu u ponedeljak (20.00).