Zvezda pobedila Zadar 1Foto: BETAPHOTO/ ABA LIGA/ CRVENA ZVEZDA/DS (Arhiva)

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u gostima Zadar sa 87:69 (19:15, 18:16, 35:17, 15:21) u prvoj utakmici 21. kola ABA lige.

Posle izjednačenih 15 i po minuta igre, crveno-beli su kontrolu nad utakmicom uspeli da uspostave u finišu druge četvrtine, a definitivno pitanje pobednika rešili u trećoj četvrtini, u kojoj je Zadar delovao u potpunosti demotivisano.

Džo Regland je predvodio Zvezdu u trećoj četvrtini u kojoj je postigao 12 od ukupno svojih 15 poena, dok su Kejsi Rivers, Boriša Simanić i Bili Baron upisali po 10, a Majkl Odžo postigao je 11.

U ekipi Zadra istakao se Mario Litl sa 22 poena, dok su po 10 dodali Mislav Brzoja i Domagoj Vuković.

Zvezda je prva na tabeli sa 20 pobeda i jednim porazom, dok je Zadar sedmi sa sedam trijumfa i 14 poraza.