Zvezda u laganom ritmu do trijumfa protiv FMP 1Foto: STARSPORT

Košarkaši Crvene zvezde su nedelju su u „Štark areni“ savladali FMP iz Železnika ubedljivim rezultatom 87:54 u okviru 17. kola ABA lige.

Crveno-beli su na taj način došli do skora 15-2 u regionalnom takmičenju i dodatno se učvrstili na čelu tabele.

Sa druge strane, FMP je sada na skoru 5-12.

Već u šestom minutu domaćin je došao do dvocifrene prednosti – 15:4 – i praktično je nije ispuštao iz ruku do kraja susreta.

Dolazili su gosti u par navrata do šest poena zaostatka, ali više od toga nisu mogli da urade na utakmici.

U drugom poluvremenu Zvezda je zaigrala mnogo bolje u napadu, a u poslednjoj četvrtini razlika je bila veća i od 30 poena u korist izabranika Janisa Sferopulosa.

Branko Lazić i Jago Dos Santos su u redovima pobedničke ekipe ubacili po 17 poena, a Brazilac je zabeležio dabl-dabl učinak pošto je „upisao“ i 14 asistencija.

U redovima FMP bolji od ostalih bio je Bojan Subotić sa 14 poena.

Zvezda već u četvrtak igra protiv Albe u okviru Evrolige, dok za vikend, tačnije u nedelju od 19 časova, igra protiv Partizana u okviru regionalne lige.