Zvezdin zalet u utakmicama bez neizvesnosti: Crveno-beli u finalu ABA lige deveti put uzastopce 1Foto: Dusan Milenkovic/Starsport

Crvena zvezda je prvi finalista ABA lige za košarkaše.

Za trofej će se boriti deveti put uzastopce.

Crveno-beli su zalet za odlučujuće mečeve uhvatili i u revanšu polufinala plej-ofa s Megom, koja ih je dočekala u dvorani „Ranko Žeravica“ na Novom Beogradu.

Savladali su talentovani mladi tim domaćina sa 94:69 (19:26, 28:11, 29:16, 18:16), što im je i 13 gostujuća pobeda u međusobnim susretima u regionalnoj košarci.

U hali „Aleksandar Nikolić“ bilo je 103:73.

Zvezda sada ima više vremena da se spremi za finale od svog protivnika, Partizana ili Budućnosti.

Pošto je u osnovnom delu bila prvoplasirana, prve dve utakmice, 13. i 15. maja, igraće kao domaćin.

Treći meč je 19. maja, a bude li potrebe sledeća dva su predviđena za 21. i 25. maj.

Mega je crveno-belima pružila otpor u prvoj četvrtini, kada je stekla i dvocifrenu prednost.

Domaćin se držao do tri minuta pre kraja prvog poluvremena.

Vodio je sa 37:33, ali je Zvezda serijom sa 14:0 u završnici druge četvrtine razvejala i najmanju dilemu.

Najefikasniji u Meginom timu bili su Milijašević i Marković sa po 13 poena, a među crveno-belima Gidraitis s 20 (6-8 za tri).