Foto: EPA-EFE/Adam Warzawa Američka mornarica je napala trgovački brod koji je plovio pod iranskom zastavom, kada je deset mornara povređeno, a pet osoba se vodi kao nestalo, javila je iranska poluzvanična agencija Mehr.
Napad se kasno sinoć, kako su naveli, dogodio u Ormuskom zalivu kod Omana, kada je teretni brod pogođen i zapaljen.
Na brodu je bilo 15 mornara, od kojih je deset prebačeno u bolnicu, dok lokalne grupe i spasilački timovi pokušavaju da utvrde stanje preostalih mornara, prenosi Al Džazira.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


