Hiljade ljudi bez struje na Novom Zelandu zbog poplava 1Foto: Pixabay/jhenning

Više hiljada ljudi na Novom Zelandu ostalo je danas bez struje, dan nakon što je zemlja pogođena poplavama i odronima.

Zabeleženo je više od 3.000 prekida u snabdevanju električnom energijom nakon što su oluje pogodile centralne delove zemlje, uključujući i glavni grad Velington, saopštila je energetska kompanija „Pauerko“ (Powerco), prenosi agencija Rojters.

„Nakon veoma vlažna i vetrovita 24 sata, vreme se pogoršava“, objavila je nacionalna meteorološka služba MetServis na Iksu (X).

Službe za vanredne situacije upozorile su na rasut otpad na putevima, površinske poplave i kontinuiranu opasnost od klizišta i odrona u Velingtonu.

Zbog lošeg vremena je iz Velingtona juče otkazano oko 200 letova.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.