Foto: Shutterstock/Natanael GintingIranska Revolucionarna garda saopštila je danas da je napala američke vojne položaje u regionu, kao odgovor na novi napad Vašingtona na Iran.
Lokalni mediji su preneli da je Garda najavila „brz i odlučan“ odgovor na sinoćnji američki napad, prenosi agencija Rojters.
Saopštenje je kasnije obrisano.
Garda nije pružila detalje ni o ciljevima napada, ni o njegovom ishodu.
SAD su sinoć napale Iran kao odgovor na gađanje teretnog broda u Ormuskom moreuzu dronom.
Britanska vojska je u četvrtak saopštila da je teretni brod pogođen projektilom kod obale Omana, nekoliko sati nakon što je Iran zapretio brodovima da će prestati da koriste tu rutu.
Predsednik SAD Donald Tramp (Trump) izjavio je da je napad dronom prekršio primirje, a potom rekao da će „saznati“ da li će Vašington uzvratiti, nakon čega je došlo do napada.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


