Foto: EPA/ALAA BADARNEHIranska vojska zapretila je danas napadima na naftna postrojenja u regionu ako Izrael nastavi da napada energetsku infrastrukturu Islamske Republike.
„Vlade islamskih zemalja moraju što pre da upozore kriminalnu Ameriku i divlji cionistički režim na takve kukavički i nehumane postupke“, saopštio je centralni štab povezan sa Korpusom islamske revolucionarne garde.
U suprotnom, slične mere će biti preduzete u regionu, dodaje se u saopštenju.
„A ako možete da tolerišete naftu sa cenom više od 200 dolara po barelu, nastavite da igrate ovu igru“, dodaje se u kratkom saopštenju, preneo je pariski list Mond (Le Monde) na svom sajtu.
Više o ratu na Bliskom istoku pratite u Danasovom BLOGU.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


