Foto: EPA / WAEL HAMZEHIzrael je danas prvi put napao južna predgrađa Bejruta otkako je 17. aprila objavljeno primirje između Izraela i libanske militantne grupe Hezbolah.
Borbe su se od tada vodile u južnom Libanu.
Poslednji napadi u Bejrutu bili su pre toga, 8. aprila, kada je u nizu masovnih izraelskih udara, uključujući i u centru Bejruta, poginulo više od 350 ljudi.
U saopštenju koje je objavio kabinet premijera Bendžamina Netanjahua navodi se da je današnji napad koji je došao bez upozorenja, ciljao komandanta Hezbolahovih snaga Radvan. Hezbolah nije odmah komentarisao.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


