Košarka: Poraz Crvene zvezde 1Foto: Starsport

U 11. kolu Evrolige, košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Istanbulu od Fenerbahčea sa 87:72 (20:18, 21:13, 27:19, 19:22) i sa učinkom od četiri pobede i sedam poraza nalaze se na 12. mestu, dok je turski tim drugi sa osam pobeda i tri poraza.

Zvezda je nastupila sa samo desetoricom igrača, jer u timu nije bilo povređenog Marka Gudurića i nedovoljno oporavljenog kapitena Luke Mitrovića, pa Fenerbahče nije imao težak posao da zabeleži sedmu uzastopnu pobedu protiv crveno-belih u Evroligi.

Izabranici Željka Obradovića su u meč ušli pomalo opušteno, pa je Zvezda u prvih pet minuta imala vođstvo, najveće 14:9, ali ono nije dugo trajalo. Već do kraja prve četvrtine domaćii su preokrenuli rezultat, da bi u drugoj stigli do dvocifrene prednosti.

Početkom drugog poluvremena Fenerbahče je imao 17 poena prednosti i već tada je bilo jasno da oslabljeni prvak Srbije neće imati šansu da priredi senzaciju.

Zvezda je potpuno izgubila bitku pod koševima, jer je imala 12 skokova manje, i to je možda jedina zamerka koja bi mogla da se stavi njenim igračima. Pored toga, ni šut za dva poena od 41 odsto nije bio na neophodnom nivou za elitno takmičenje, pa ubedljiv poraz nije mogao da se izbegne.

U narednom kolu Crvena zvezda će 15. decembra ugostiti Makabi.

Fenerbahče: Judo 15, Mahmutoglu, Antić 13, Slukas 10, Nunali 3, Minčev, Ugurlu, Veseli 14, Kalinić 8, Dikson 11, Duverioglu 4, Datome 9.

Crvena zvezda: Volters 8, Dangubić, Lazić 5, Simanić, Dobrić 10, Simonović 14, Dženkins 12, Jović 4, Kuzmić 8, Bjelica 11.