Foto: EPA/ALAA BADARNEHMeđunarodna agencija za atomsku energiju (IAEA) pozvala je na uzdržanost kako bi se izbegao svaki rizik od nuklearne nesreće nakon što je Iran saopštio da je postrojenje u Natanzu jutros bilo meta napada.
IAEA navodi u saopštenju na mreži X da je Teheran obavestio tu agenciju Ujedinjenih nacija (UN) da je lokacija „danas napadnuta“.
„Nije prijavljeno povećanje nivoa zračenja van lokacije. IAEA ispituje izveštaje“, dodaje se u saopštenju.
Generalni direktor IAEA Rafael Grosi „ponovio je poziv na vojnu uzdržanost kako bi se izbegao svaki rizik od nuklearne nesreće“.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


