Foto: EPA-EFE / ANTONIO BATProtiv 22-godišnjeg državljanina Crne Gore podneta je krivična prijava zbog sumnje da je početkom maja iz koristoljublja u nehumanim uslovima kombijem prevozio veću grupu ilegalnih migranata, pri čemu su četvorica umrla, saopštila je danas karlovačka policija.
Osumnjičeni nije dostupan hrvatskim nadležnim telima i za njim je raspisana potraga.
U saopštenju se navodi da je dosadašnjom istragom utvrđeno da je 22-godišnjak u večernjim satima 3. maja, na tačno neutvrđenom mestu na području ličko-senjske županije, iz koristoljublja u kombiju austrijskih registracija ukrcao više stranih državljana s ciljem da ih preveze preko hrvatske teritorije.
U nehumanim uslovima ih je prevezao do mesta Donje Prilišće na području opšine Netretić, u blizini slovenačke granice, a četiri strana državljana su u vozilu preminula.
Tela su pronađena u mestu Donje Prilišće gde ih je osumnjčeni iskrcao iz vozila, zajedno s preživelim stranim državljanima, i udaljio se u nepoznatom smeru.
Tačan uzrok smrti biće poznat nakon veštačenja, dodala je policija.
Ukupno 15 migranata, od kojih su dvojica bila hospitalizovana, izrazilo je policiji nameru podnošenja zahteva za azil, pa je prema njima postupano u skladu s odredbama Zakona o međunarodnoj i privremenoj zaštiti.
Policija je najavila nastavak istrage.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


