Zbog vanredne situacije Gradski centar za socijalni rad organizovaće kol centar, koji će raditi 24 sata, a broj telefona 062 -80-13-862 biće dostupan za za prijavljivanje problema ugroženih građana prouzrokovanih snegom, naglašeno je juče na sastanku gradskih čelnika prilikom predstavljanja operativnog plana rada socijalnih ustanova u toku vanredne situacije.

 Sastanku su prisustvovali gradonačelnik Dragan Đilas, zamenik gradonačelnika Milan Krkobabić i čelni ljudi u sistemu socijalne zaštite Beograda.

Planom je predviđeno je da u svim opštinskim odeljenjima centar za socijalni rad organizuje dežurnu službu 24 sata, koja će biti u stalnom kontaktu sa relevantnim službama, kao i mobilne timove za brzo delovanje, kojima će na raspolaganju biti po jedno vozilo. Odlučeno je i da vozila iz gradske garaže u toku noći budu na raspolaganju Gradskom centru za socijalni rad, kao i da se u opšinskim odeljenjima omogući volonterima da se aktivno uključe u pružanju pomoći najugroženijim stanovnicima u vidu nabavki hrane, lekova. Tamo gde je neophodno korisnicima narodnih kuhinja deliće se suva hrana kako ne bi izlazili po hladnoći. Iz gradskog budžeta izdvojeno je i pet miliona dinara za jednokratne pomoći za najugroženije sugrađane, pre svega za nabavku ogreva i lekova. Predstavnici Grada pozvali su mlade sugrađane da počiste sneg ispred svojih zgrada kako bi sprečili padove i povrede najmlađih i najstarijih Beograđana.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari