Pod sloganom „Ne zovi me posebnim“, u Domu omladine (sala „Amerikana“) juče je počeo Treći međunarodni filmski festival osoba sa invaliditetom „Bosifest“. Organizator je Hendi centar „Koloseum“.
Tokom tri festivalska dana biće prikazano blizu 40 igranih i dokumentarnih filomova iz: Velike Britanije, Holandije, Italije, Danske, SAD, Kanade, Australije, Japana, Kine, Izraela, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Srbije. U takmičarskom delu festivala biće prikazano 16 filmova, a u revijanom programu 21 film. Ulazak za sve projekcije je besplatan.
Festival je svečano otvoren u 12 časova i tom prilikom je prikazan britanski kratki dokumentarni film Guya Natanela „10:4“. Zvanični program ovogodišnjeg „Bosifesta“ otvara film „Le Piano“ francuskog autora Levona Minasiana.
Festival su podržali Ministarstvo rada i socijalne politike, opštine Stari grad i Savski venac, Turistička organizacija Beograda, Dom omladine Beograda i „Službeni glasnik“.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


