Gradski centar za socijalni rad u Beogradu bio je domaćin XVIII sednice UO Asocijacije centara za socijalni rad Srbije. Tema ove sednice bila je Utvrđivanje predloga za Izmenu i dopune Zakona o socijalnoj zaštiti.
Pored planiranih tema koje su bile na dnevnom redu Upravni odbor je razmatrao pitanja i dileme sa kojima sa zaposleni u centrima za socijalni rad svakodnevno susreću.
Domaćin ovog skupa, direktor Gradskog centra za socijalni rad u Beogradu Vladimir Ilić poželeo je dobrodošlicu gostima i izrazio zadovoljstvo što Gradski centar za socijalni rad u Beogradu kao najveća ustanova socijalne zaštite u zemlji ima priliku da bude domaćin. On je istakao da smatra da su ovakva okupljanja od velikog značaja za razvoj struke i socijalne zaštite i da je to osnovni način da se neke svari pokrenu i promene.
Sednici je prisustvovao i predsednik Skupštine asocijacije Zoran Polić, koji je po nalogu Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja izabran za člana radne grupe za Izmene i dopune Zakona o socijalnoj zaštiti.Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


