Zaposleni u Hotelu „Obrenovac“ svakodnevno se susreću sa problemima koji nastaju kao posledica neodgovornog ponašanja pojedinaca koji su tu bili privremeno smešteni nakon majskih poplava.


Prema rečima pomoćnika predsednika opštine Obrenovac Ivana Jegorovića ponašanje pojedinaca je neprihvatljivo, a situacija je zaista alarmantna. Kako je naveo hotel je potpuno ruiniran, a i krade se sve što se može ukrasti.

– U toku jednog dana skinuto je 19 lavaboa i slavina. Skidaju se oluci, lim sa krovova, sve što ima neku vrednost i što se može prodati na otpadima. Kreveti stoje po hodnicima razvaljeni, a da ne govorim o đubretu koje se baca kroz prozor i o mini deponijama na zajedničkim terasama i oko hotela. Ono što najviše zabrinjava je roditeljska nebriga o deci. Imali smo priliku da danas vidimo polugolu decu kako se šetaju bez roditeljskog nadzora, kako prelaze preko terasa – precizirao je Jergović i dodao da će opština uputiti prijavu Centru za socijalni rad koji će reagovati po zakonu i u skladu sa nadležnostima. On je istakao da radnici obezbeđenja i hotela svakodnevno trpe verbalne i fizičke nasrtaje od stanara i tome se mora stati na put.

– Opština je spremila dopis u kome ćemo zahtevati da jedan pripadnik policije bude ovde 24 sata sa našim pripadnicima obezbeđenja i da se na svaki vid kriminala ili nepoštovanja kućnog reda reaguje u skladu sa zakonom – naveo je pomoćnik predsednika opštine Obrenovac. On je istakao da je većina stanara dobila pomoć od države za sanaciju stambenih objekata, ali da mu nije jasno zbog čega ljudi koji su još uvek u hotelu „Obenovac“ uporno odbijaju da se vrate u svoje domove.

– Početkom proleća će se ovaj smeštaj ugasiti i svi će morati da napuste objekat. Radi se uglavnom o ljudima koji su imali problema sa stambenim pitanjem i pre poplave. Najiskrenije saosećam sa svakim ko je izgubio celokupnu imovinu ili kuću u poplavi, ali ovo nije način da se ophodi prema jednoj ustanovi koja se jedva bori da preživi. Ovde zaista ima ljudi koji se pridržavaju kućnog reda, ali ima i izgrednika kojima moramo stati na put – zaključio je Jegorović.

Direktor Hotela „Obrenovac“ Božo Buzejić rekao je da je u hotelu ostalo malo zaposlenih ikoji se maksimalno trude da sve bude u redu, ali da je sada situacija postala neizdrživa.

– Mi ne primamo nikakvu nadoknadu za stanare, kao ni za službe poput MUP-a ili Centra za socijalni rad koji koriste naše prostorije. Zahvaljujući ljudima iz PD „TENT“ i opštine uspevali smo nekako da preživimo. Do poplave smo ovde svakodnevno imali više od 150 azilanata i nijedan problem sa uništavanjem imovine, a štetu koju su slučajno napravili su sami nadoknađivali. Nemoćni smo da reagujemo, jer nemamo nadležnosti ni kapacitete da izvršimo bilo kakve sankcije prema stanarima – istakao je Buzejić.

Blagojević: Većina Obrenovčana dobila pomoć države

Marko Blagojević, direktor Kancelarije za obnovu i pomoć poplavljenim područjima izjavio je juče da je pomoć države dobila većina Obrenovčana koji se nakon majskih poplava nalaze na privremenom smeštaju u hotelu „Obrenovac“.

– Među njima ima onih koji su čekali da prođe zima da bi uložili novac. Ima i onih koji nisu imali pravo po osnovu vlasništva, kao što su podstanari, a koji su dobili pomoć po osnovu prava na korišćenje stana – rekao je Blagojević.

On je precizirao da se za 60 porodica bez rešenog vlasničkog statusa grade stambene zgrade iz donacija Evropske unije i donacije Dejana Stankovića.

– Do sada je materijalna pomoć isplaćena za 6.250 porodica u vrednosti od 1,8 milijardi dinara – istakao je Blagojević. Beta

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari