ANEM prima još devet medija u članstvo: "Moramo jedni uz druge jer od institucija nema pomoći" 1foto (BETAPHOTO/AMIR HAMZAGIĆ)

Upravni odbor Asocijacije nezavisnih elektronskih medija (ANEM) sapštio je danas da je odlučio da primi još devet novih članova, odnosno medija.

To su Glas Šumadije, Moj Novi Sad, Bečejski mozaik, Zrenjaninski.com, Razglas News, Šabačke novosti, Pravo u centar, Zabrežje i Radio DIR.

Upravni odbor je ocenio da su novi članovi primeri profesionalnih i slobodnih medija u Srbiji i da mogu značajno doprineti kvalitetnijem funkcionisanju organizacije.

Dodao je da je u vremenu kada je ugrožena bezbednost profesionalnih novinara, veoma važno kvalitetno informisanje i sloboda medija, kao i borba za unapređenje uslova u kojima mediji danas rade.

„Ponosni smo na otpor nezavisnih i profesionalnih medija koji su se dokazali u svom profesionalnom i angažovanom radu u javnom interesu. Potreba za udruživanjem medija leži između ostalog i u tome što novinari i novinarke ne vide adekvatnu zaštitu od strane institucija, te je neophodno da se solidarišu i stanu jedni uz druge“, rekao je predsednik Upravnog odbora ANEM-a Veran Matić.

Upravni odbor je pozvao sve medije koji poštuju profesionalne i etičke standarde da se pridruže ANEM-u u zajedničkoj borbi za bolje medijsko okruženje u Srbiji, za odgovornu državu zasnovanu na vladavini prava.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari