Predstavnici grada Požarevca uručili su Opštoj bolnici donaciju – inkubator za bebe vredan bezmalo milion dinara.

Bolnica je nedavno, u okviru akcije „Bitka za bebe“, dobila dva nova inkubatora. Direktor bolnice dr Srećko Bosić kaže da su nabavnkom nove opreme zadovoljene ove potrebe porodilišta u narednim godinama. Gradonačelnik Miodrag Milosavljević je istakao da je danas jedan od prioriteta borba protiv negativnog prirodnog priraštaja. Čelnici grada su bolnici predali na upotrebu objekat u kome će biti smeštena nova trafo stanica. Grubi građevinski radovi koštali su oko pet miliona dinara. Predstoji opremanje trafoa u krugu Bolnice i puštanje u funkciju. Napajanje će biti trosmerno pa će bolnici i pacijentima biti kontinuirano obezbeđena neophodna struja i u slučaju kvarova na elektromreži.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari