Sedam udruženja poljoprivrednika sa područja grada Subotica ovih dana se obratilo i ministru poljoprivrede povodom nerešavanja problema sa vraćanjem zemlje koja je crkvama data na korišćenje 2007. godine. Nakon što razgovori sa predstavnicima lokalne samouprave nisu uspeli, seljaci su se ministru Goranu Kneževiću obratili s molbom da hitno primi predstavnike njihovih udruženja, zbog nedonošenja godišnjeg programa zaštite, uređenja i korišćenja poljoprivrednog zemljišta, kao posledice pomenute Odluke o ustupanju na korišćenje poljoprivrednog zemljišta u državnoj svojini institucijama, crkvama i verskim zajednicama.

„Tražimo da se postupi u skladu sa zakonom i dopisom Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede da nadležni organ jedinice lokalne samouprave sprovede odluku Republičkog javnog pravobranilaštva koje je gradskoj upravi dostavljeno 17. juna 2013. godine“, stoji u zajedničkom pismu Udruženja poljoprivrednika Subotica, Udruženja seljaka Stari Žednik, Udruženja odgajivača svinja Bajmok, Udruženja seljaka Subotica, Udruženje zemljoradnika Severne Vojvodine, Kluba proizvođača Čantavir i Udruženja odgajivača goveda Severne Vojvodine.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.