Drugo prvenstvo vrtića u šahu, Braničevskog okruga odigrano je u vrtiću „Neven“, u Požarevcu. Učestvovalo je 11 vrtića sa područja Braničevskog okruga sa po 4 takmičara. Igralo se pojedinačno prvenstvo 5 kola, sa kriterijumom kod deobe mesta-ekipno.

U odličnim uslovima uz fer i korektnu igru postignuti su sledeći rezultati u pojedinačnoj konkurenciji kod dečaka: 1. mesto Mateja Stojanović, 2. mesto Aleksa Panić, 3. mesto Jovan Stojanović. Kod devojčica: 1. mesto Tijana Milenković, 2. mesto Đina Jovanović i 3. mesto Jana Stević.

Šahovski savez Braničevskog okruga je prvoplasiranim igračima u pojedinačnoj konkurenciji, poklonio po šahovsku garnituru. U ekipnoj konkurenciji: 1. mesto zauzeo je Majski cvet-Veliko Gradište, 2. mesto Bambi-Požarevac i 3. mesto Šapice-Šapine. Organizator takmičenja i celog projekta je Šahovski savez Braničevskog okruga, direktor turnira je Branislav Šuhartović, glavni sudija Vojkan Petrović a sudija u ringu bila je Milenka Zlatanović klubski sudija. Medalje u pojedinačnoj konkurenciji dodeljivala je Marija Petrović, mlada šahistkinja koja je počela da igra šah u vrtiću i već postigla zavidne rezultate na takmičenjima širom Srbije, a u ekipnoj konkurenciji medalje i pehare dodelila je ŽIM Marija Petrović, višestruka prvakinja države i jedna od naših najistaknutijih šahistkinja.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari