Milorad Ponoćko i Božidar Đurica, bivši direktori JP Direkcija za izgradnju grada u Zrenjaninu, uhapšeni 15. marta u akciji protiv članova „građevinske mafije“ u Zrenjaninu pušteni su iz pritvora odlukom Specijalnog tužilaštva.
Kako nezvanično saznajemo, oni su obuhvaćeni proširenom istragom koja se vodi protiv zrenjaninskog gradonačelnika Gorana Kneževića, a braniće se sa slobode. Protekle nedelje iz pritvora je pušten i Laslo Fuks, takođe bivši direktor JP Direkcija za izgradnju grada. U pritvoru je ostao Ivan Dević, pomoćnik gradonačelnika za privredu, koji bi takođe trebalo da bude pušten. Do 31. marta očekuje se podizanje optužnice protiv pritvorenog Kneževića ili njegovo puštanje, podseća njegov branilac Vićentije Darijević, koji kaže da su svi svedoci saslušani, a do utorka ističe zakonski rok za donošenje odluka o optužbi.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


