Atletiko Madrid napravio je pravo iznenađenje u sinoćnjem meču Superkupa Evrope. Zvanični osvajač Liga Evrope u potpunosti je nadigrao Inter – 2:0 (0:0) na stadionu Luj II u Monaku. Španski predstavnik, dobro pojačan u toku letnjeg prelaznog roka, uspeo je da poremeti pas igru šampiona Starog kontinenta na sredini terena i da bolji nastup u toku većeg dela utakmice kruniše pogocima Hozea Antonija Rejesa u 62, odnosno Serhija Aguera u 82. minutu meča.

Prvo poluvreme proteklo je u nadmudrivanju rivala uglavnom na sredini terena. Oba tima uspela su da u nekoliko navrata iskreiraju lepe šanse, ali su golmani Intera i Atletika bili na visini zadatka. Sličan scenario viđen je i u nastavku meča. Sve je mirisalo na penale, ali je sinoć odlični Hoze Antonio Rejes prekinuo snove Intera da se može domoći i petog trofeja, nakon triple krune i nedavno osvojenog domaćeg Superkupa. Rejes je u 62. minutu driblingom nadmudrio Maikona, da bi šutem u bliži ugao iznenadio Žulija Cezara. Atletiko je i nakon postignutog gola nastavio u istom ritmu. Tim iz Milana pokušao je u par navrata da preko Milita i Snajdera ugrozi De Geu, ali njihove akcije nisu bile dovoljno konkretne. Madriđani su u 82. minutu iz jedne polukontre definitivno odredili pobednika 34. Superkupa Evrope. Simao je maestralno prošao po levoj strani, a njegov lukav centaršut Aguero rutinski je realizovao. Iako je Inter u 90. minutu imao priliku da iz jedanaesterca ublaži poraz, šut Milita, De Gea je odbranio odličnom paradom. U timu iz Milana, Dejan Stanković odigrao je nekih šezdeset minuta, ali nije bio posebno zapažen. Atletiko je u dosadašnjoj istoriji osvojio Kup pobednika kupova, Ligu Evrope i Interkontinetalni kup.