• Klub čitalaca
  • Podcast
  • Prodavnica
  • NewsLetter
  • Naslovna
  • Najnovije vesti
  • Politika
  • Dijalog
  • Kolumne
  • Društvo
  • Ekonomija
  • Svet
  • Kultura
  • Klimatske promene
  • City Magazine
  • Život
  • Sport
  • BBC
  • Beograd
  • Klub čitalaca
  • Podcast
  • Prodavnica
  • NewsLetter
Dnevni list Danas
  • Najnovije
  • Vesti
    • Politika
    • Društvo
    • Vladavina prava
    • Ekonomija
    • Klimatske promene
  • Kolumne
  • Dijalog
    • Lični stavovi
    • Reakcije
    • Redakcijski komentar
    • Pisma čitalaca
    • Feljton
  • Svet
    • Region
  • Kultura
    • Scena
  • Sport
  • SP 2026
  • Na lokalu
    • Beograd
    • Novi Sad
    • Kragujevac
    • Niš
  • City Magazine
  • Život
    • Recepti
    • Zdravlje
    • Nauka
    • Na današnji dan
    • Putopisi
    • Auto
    • IT
  • BBC
  • Najnovije
  • Politika
  • Dijalog
  • Kolumne
  • Društvo
  • Ekonomija
  • Svet
  • Klimatske promene
  • City Magazine
  • Kultura
  • Sport
  • Život
  • BBC
  • Beograd
  • Novi Sad
  • Kragujevac
  • Niš

Početna » Vesti » Društvo » Izvršitelji mu zakucali na vrata zbog zabune oko ugovora

Društvo

Izvršitelji mu zakucali na vrata zbog zabune oko ugovora

Glas Zaječara27.02.2020. 23:37
  • 1 komentara
Prati Danas.rs na Google-u Više
Izvršitelji mu zakucali na vrata zbog zabune oko ugovora 1Foto - ilustracija: Pixabay/Edarn (Ilustracija)
  • 1 komentara

Porodica Mitić iz Zaječara više od dve godine ima problem sa kompanijom VIP,  tačnije zbog neizmirenih računa prema ovoj kompaniji, sa kojima oni nemaju nikakve veze, pošto nikada sa tom kompanijom nisu imali zaključen ugovor.

Muke tu ne prestaju pošto su juče u kući u selo Vratarnica u poštanskom sandučetu pronašli obaveštenje da je u njihovoj kući pokušano sprovođenje izvršnog postupka. Imaići u vidu da niko u momentu pokušaja nije bio kod kuće, u narednim danima će izvršitelj ponovo doći u pratnji policije i bravara, kako bi ušao u kuću i popisao imovinu na ime duga koji je nastao zbog neisplaćenih računa.

Nenad Mitić, otac Mitić Miloša koji je utužen zbog neplaćenih računa za telefon kod kompanije VIP, kaže da su problemi počeli pre otprilike dve godine.

„Problemi su počeli pre dve godine. Počeli su da nam stižu računi VIP-a, na ime Mitić Miloš, kako se zove moj sin, i to u Vratarnici. To jeste ime moga sina, ali on telefon i ugovor ima kod kompanije Telenor, a ne kod VIP-a“. – kazao je Nenad Mitić.

Prema njegovim rečima, nakon nekoliko računa otišao je do kompanije VIP, da pokuša da reši problem.

„Otišao sam do VIP-a u Zaječaru, ali nikakve informacije nisam dobio, pošto se navodno račun vodio na mog sina Miloša. Otišao sam po njega i vratili smo se zajedno. Moj sin je dao ličnu kartu, radnica je proverila matični broj i sve ostalo šta je potrebno, nakon čega nam je rečeno da je to greška, da je reč o drugoj osobi, i da to nije taj Miloš. Na moje pitanje šta da radimo sa računima, rekla nam je da ih bacimo“.– istakao je Mitić.

Nenad Mitić kazao je i to da je maja ili juna prošle godine njima stigao poziv za sud i da se protiv njegovog sina pokreće postupak zbog neizmirenih dugovanja.

„Pošto se ne radi o mom sinu, Mitić Milošu, mi smo to ignorisali i Miloš se nije pojavio na sudu“– kazao je Nenad.

Kada su pomislili da je problem rešen, i da više neće imati problema sa računima koje njihov sin nije napravio, juče, 26. februara, u Vratarnici je Nenad pronašao pismo u kome ga izvršitelj Dušan Ilić, obaveštava da je izvršitelj pristupio sprovođenju izvršenja, ali su prostorije u kojima je trebalo sprovesti popis i procenu stvari, bile zaključane, pa postupak nije sproveden.

Prema rečima porodice Mitić u pismu je stajalo da će pošto oni nisu bili prisutni, dalje izvršenje će biti uz asistenciju policije i da će kuća biti otvorena uz pomoć bravara.

„I eto juče nam stiže obaveštenje od izvršitelja Dušana Ilića, da su danas pokušali da izvrše prinudnu naplatu, ali pošto nikoga nisu zatekli ostavili su obaveštenje da će to uraditi u narednim danima ako u roku od tri dana moj sin ne izmiri dugovoanje od oko 10.000,00 dinara. Sve ja razumem, ali taj Mitić Miloš nije moj sin Mitić Miloš. Različiti su matični brojevi, i moj sin se ne vodi u selo Vratarnica, već je prijavljen u Zaječar“.– kazao je Nenad.

Nakon pročitanog pisma, Nenad je sa porodicom rešio da pozove izvršitelja Dušana Ilića i da pita u čemu je problem.

„Pozvao sam izvršitelja, i na moje pitanje da li taj Miloš Mitić ima roditelje i kako se zovu, on mi je kazao da se otac Mitić Miloša zove (ime poznato redakciji), nakon čega sam ja reagovao i kazao da se ja zovem Nenad, a ne tako kao što on kaže. Zatim sam mu kazao i to da se matični brojevi razlikuju, i on je onda rekao da moram odmah da donesem dokaz da se to ne radi o mom sinu i tek onda je moguće obustaviti postupak“.–zaključio je Nenad.

Nenad Mitić, otac Mitić Miloša istakao je za portal Glas Zaječara da se ne oseća obaveznim da to njima dostavi, pošto već dve godine se oseća loše, zbog nečega što se njegovom sinu stavlja na teret a sa čim on nikakve veze nema. Nakon jučerašnjeg dana oni su vidno potrešeni, i kako su nam kazali sutra će odneti izvršitelju Dušanu Iliću svu dokumentaciju na uvid.

Na kraju je Nenad kazao da će podneti tužbe protiv svih koji su njegovog sina dve godine maltretirali, ako je potrebno pravdu će terati do Strazbura.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Još vesti iz ovog grada
Optužni predlog protiv odbornika Ekološkog ustanka, tvrde da je politički progon 2

Optužni predlog protiv odbornika Ekološkog ustanka, tvrde da je politički progon

Ukinut Privremeni organ u Zaječaru, ali opet nema izbora: Hoće li opozicija učestvovati u radu Skupštine? 3

Ukinut Privremeni organ u Zaječaru, ali opet nema izbora: Hoće li opozicija učestvovati u radu Skupštine?

Vlada ukinula Privremeni organ u Zaječaru: Naložila nastavak rada gradske Skupštine 4

Vlada ukinula Privremeni organ u Zaječaru: Naložila nastavak rada gradske Skupštine

Zaječar u političkoj neizvesnosti: Kampanja bez izbora, vlast bez jasnog kraja i grad koji čeka „odluku krupijea“ 5

Zaječar u političkoj neizvesnosti: Kampanja bez izbora, vlast bez jasnog kraja i grad koji čeka „odluku krupijea“

mobilna telefonijatužbavipZaječar
  • 1 komentara

Komentari Odustani od odgovora


Ostali komentari (1)

Najčitanije

  • Život • 03.06.2026. 06:56

    Praznik Svetog cara Konstantina i carice Jelene: Dan kada je promenjena istorija hrišćanstva

  • Svet • 02.06.2026. 07:00

    Mađari doživljavaju nešto izuzetno, ovo je naredni upadljiv potez Mađara: Stručnjak za Balkan analizira Mađarsku nakon Orbana

  • Ekonomija • 02.06.2026. 14:46

    Mali: Nastavićemo povećanje plata i penzija kako bi se očuvala tražnja potrošača za proizvodima domaćih preduzetnika

  • Život • 02.06.2026. 20:20

    Loto rezultati: Koji brojevi su izvučeni u 44. kolu?

  • Život • 02.06.2026. 07:02

    Danas se slavi Duhovski utorak: Praznik koji simbolizuje nastanak Hristove crkve

Najnovije

  • Sport • danas 00:30
    Jovana Brakočević objavila kraj karijere
    Jovana Brakočević
  • Društvo • 03.06.2026. 23:58
    Portparol SNS-a od sutra novi direktor Ekonomsko-trgovinske škole u Novom Pazaru
    Portparol SNS-a od sutra novi direktor Ekonomsko-trgovinske škole u Novom Pazaru 6
  • Svet • 03.06.2026. 23:53
    Tramp najavio nove carine zbog prisilnog rada, na meti EU, Britanija, Japan, Kina, Indija, Kanada
    Tramp najavio nove carine zbog prisilnog rada, na meti EU, Britanija, Japan, Kina, Indija, Kanada 7

KOLUMNE

  • Marko Vidojković
    Iskoristite me višekratno
  • Safeta Biševac
    Doček Keneta Kaunde
  • Nemanja Rujević
    Razna čudesa
  • Marko Vidojković
    Očekivano protiv Zelenortskih Ostrva
  • Pavle Simjanović
    Dani čiope

Povezane vesti

Sukobi sa policijom na protestima zbog ubistva tinejdžera u Velikoj Britaniji 8
BBC News na srpskom • 03.06.2026. 19:45

Sukobi sa policijom na protestima zbog ubistva tinejdžera u Velikoj Britaniji

U Srbiji od početka godine 5.366 požara na otvorenom prostoru, gasilo ih 14.074 vatrogasaca 9
Društvo • 29.05.2026. 10:24

U Srbiji od početka godine 5.366 požara na otvorenom prostoru, gasilo ih 14.074 vatrogasaca

Bošnjački ratni general oslobođen optužbi za zločine nad srpskim civilima na području Čajniča 10
Region • 28.05.2026. 13:51

Bošnjački ratni general oslobođen optužbi za zločine nad srpskim civilima na području Čajniča

Najnovije

Jovana Brakočević
Sport • danas 00:30

Jovana Brakočević objavila kraj karijere

Portparol SNS-a od sutra novi direktor Ekonomsko-trgovinske škole u Novom Pazaru 11
Društvo • 03.06.2026. 23:58

Portparol SNS-a od sutra novi direktor Ekonomsko-trgovinske škole u Novom Pazaru

Tramp najavio nove carine zbog prisilnog rada, na meti EU, Britanija, Japan, Kina, Indija, Kanada 12
Svet • 03.06.2026. 23:53

Tramp najavio nove carine zbog prisilnog rada, na meti EU, Britanija, Japan, Kina, Indija, Kanada

Društvo

Portparol SNS-a od sutra novi direktor Ekonomsko-trgovinske škole u Novom Pazaru 13
Društvo • 03.06.2026. 23:58

Portparol SNS-a od sutra novi direktor Ekonomsko-trgovinske škole u Novom Pazaru

Dosadašnji pedagog Škole za dizajn tekstila i kože, Nebojša Samčević od sutra, 4. juna, rukovodiće Ekonomsko-trgovinskom školom u Novom Pazaru, kao vršilac dužnosti direktora, potvrđeno je Sto plus radiju iz više izvora.
Društvo • 03.06.2026. 23:08

BIA objasnila zašto je savetovano Vučiću da ne ide na samit u Tivtu

Bezbednosno-informativna agencija Srbije saopštila je večeras da je zvanično...
BIA objasnila zašto je savetovano Vučiću da ne ide na samit u Tivtu 14
Društvo • 03.06.2026. 19:56

Uhapšena dvojica policijskih službenika zbog ubistva na Senjaku

Uhapšena dvojica pripadnika privatnog obezbeđenja S. V. zbog sumnje...
Uhapšena dvojica policijskih službenika zbog ubistva na Senjaku 15
Društvo • 03.06.2026. 18:29

Direktor: Zaključavanje Kalemegdana počinje večeras zbog nedavnih incidenata

Vršilac dužnosti Javnog preduzeća "Beogradska tvrđava" Nemanja Šegrt izjavio...
Direktor: Zaključavanje Kalemegdana počinje večeras zbog nedavnih incidenata 16
Pogledaj više

Naslovna strana

Naslovna strana za 4. jun 2026.
Galerija

Pretplati se i postani deo Kluba čitalaca Danasa

Klub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.

Pretplatite se

Kolumna

Iskoristite me višekratno

Marko Vidojković

  • Danas.rs
  • O nama
  • Oglašavanje
  • Edicije
  • Klub čitalaca
  • Politika privatnosti
  • Pretplata
  • Cenovnik Čitulja

Copyright ©1995 - 2025, dnevni list Danas, Alekse Nenadovića 19-23, Beograd