U Požarevcu je jedna osoba obolela od virusa Zapadnog Nila, potvrđeno je u Zavodu za javno zdravlje. Reč je o muškarcu starom 81 godinu koji je hospitalizovan u Opštoj bolnici.

U međuvremenu se na 65 povećao broj pacijenata u Klinici za infektivne i tropske bolesti Kliničkog centra u Beogradu kod kojih je dokazano da su zaraženi virusom groznice Zapadnog Nila. Slučaj jedne osobe u Požarevcu za sada je i jedini u Braničevskom okrugu. Prema podacima Instituta „Batut“, tri osobe sa područja Podunavskog okruga do sada je zaraženo groznicom. Direktor klinike za infektivne i tropske bolesti prof. dr Dragan Delić je izjavio da su među hospitalizovanima u Beogradu najbrojniji pacijenti sa simptomima encefalitisa (upale mozga) i meningitisa (zapaljenja moždane opne), ali da ima i pacijenata, uglavnom starijih od 60 godina, koji se nalaze na respiratoru i koji su životno ugroženi. Delić je podsetio da zarazu prenose komarci i da je njeno širenje moguće sve dok postoji aktivnost ovih insekata. Redovna dezinsekcija na području Požarevca obavljena je prošlog petka.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari