Prva reakcija na zatvaranje ulica zbog skupa SNS 1Foto: FoNet/Milica Vučković

Odluka Sekretarijata za javni prevoz da od petka u 4.00 ujutru do ponedeljka u 4.00 ujutru potpuno zatvori ključne centralne arterije glavnog grada – Bulevar kralja Aleksandra, Dečansku, Kneza Miloša, Takovsku i Trg Nikole Pašića – predstavlja vrhunac bahatosti i otvorenog terora nad Beograđanima, saopštava Gradski odbor Beograda partije Srbija centar.

Kako se navodi u saopštenju, nezapamćenim maltretiranjem i saobraćajnom blokadom Beograda, koju SNS sprovodi zarad održavanja svog stranačkog skupa i to u trenutku kada je u zemlji proglašen crveni meteoalarm zbog ekstremno visokih temperatura, Vučićev režim svesno gura milione građana u trodnevni saobraćajni pakao.

„Prisiljavati ljude da u pregrejanim autobusima i kolonama provode sate usred radnog dana, kao i da pomeraju propisano parkirane automobile zbog samo da bi se montirala scenografija za par sati lažne podrške, nije ništa drugo nego direktno ugrožavanje zdravlja i bezbednosti građana“, piše u saopštenju.

Srbija centar postavlja pitanje gradskim vlastima i saobraćajnoj policiji – ko je i na osnovu kog zakona izdao dozvolu za trodnevno ukidanje saobraćaja u centru Beograda?

„Čak i ako je skup prvobitno prijavljen na tri dana kome odgovara da obustavi saobraćaj u petak ujutru, za skup koji se održava tek u subotu u večernjim satima i trajaće samo dok ucenjeni i potkupljeni statisti, dovedeni iz cele Srbije, ne pobegnu sa Trga Nikole Pašića“, zaključuje se u saopštenju.

Gradski odbor Srbija centra (SRCE) poručuje da je ovaj potez dokaz da se režim, koji gubi podršku i koji se plaši sopstvenog naroda, krije iza blokada i agresivne simulacije moći i zahteva hitno ukidanje ove sramne odluke.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari