Iako je grad Požarevac dobio brojna domaća i međunarodna priznanja za uspehe postignute u zbrinjavanju izbeglih lica, Kancelariji za migrante i izbeglice prijavila još 181 porodica. Popis za izbeglice i interno raseljena lica, koji je sprovoden u periodu od avgusta do oktobra, omogućio je da se svi oni koji još nemaju rešeno stambeno pitanje prijave Kancelariji za migrante i izbeglice u Požarevcu kako bi se evidentirali.
-Očekuje se da na osnovu anekte koju smo radili zaključno sa 30. septembrom i podataka koje smo poslali u odnosu na potrebe bude i raspodela sredstava po gradovima u Srbiji. U ovom trenutku, dakle, nemamo najavu kada će to biti, koliko će ko da dobije i šta, izjavila je Ljiljana Drajić iz pomenute Kancelarije. Ona očekuje da bi već sledeće godine trebalo da se zna šta će izbegla lica da dobiju. Zgrada bi trebalo da bude smeštena na lučičkom putu, na lokaciji koja urbanistički zadovoljava neophodne uslove budućih stanara. Pored donatorskih organizacija i grad Požarevac ima određeno učešće u zavisnosti od uslova koje donatori postavljaju. Obaveza grada je da obezbedi priključke na struju i vodu i kanalizaciju. Ono što se očekuje od donatorskih konferencija je da se povuku neophodna sredstva za izgradnju zgrade, kaže Drajić. Lokalnim akcionim planom grada Požarevca predviđene su se dve zgrade. U jednoj od njih bi trebalo da budu smešteni socijalno ugroženi građani dok bi druga bila namenjena za smeštaj izbeglica sa područja Požarevca.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


