Kampanja „Kada voziš, parkiraj telefon!“ kompanije Telekom Srbija (na slici) traje već šest meseci a u okviru kampanje je održano predavanje u Požarevačkoj gimnaziji za učenike Srednje politehničke škole i gimnazijalce. -Predavanje je organizovano na poziv učenika i profesora ovih škola, što nas posebno raduje jer smo se u ovoj edukativnoj fazi kampanje posebno posvetili srednjoškolcima, kao budućim vozačima, kaže Ivana Filipović iz PR sektora Telekoma Srbija.
Kampanja „Kada voziš, parkiraj telefon!“ ima za cilj podizanje svesti vozača o opasnostima neodgovorne upotrebe mobilnog telefona tokom vožnje, kao i povećanje nivoa bezbednosti saobraćaja na putevima, a realizuje je Telekom Srbija u saradnji sa upravom saobraćajne policije MUP-a Srbije i Srpskim komitetom za bezbednost saobraćaja. -Mladi su najčešće žrtve saobraćajnih nezgoda ali i njihovi najčešći izazivači, jer nemaju dovoljno ni iskustva ne svesti o tome šta ih čeka u saobraćaju“, kaže Damir Okanović, direktor komiteta za bezbednost saobraćaja. Srpski komitet za bezbednost saobraćaja je od početka angažovan u kampanji. Njihovo istraživanje, u saradnji sa Saobraćajnim fakultetom u Beogradu, pokazalo je da je kampanja pozitivno uticala na 61 odsto ispitanika da promene ponašanje i više ne koriste neodgovorno mobilni telefon tokom vožnje.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


