
Kardinal Ladislav Nemet, beogradski nadbiskup i metropolit, poručio je na uskršnjoj misi u Župi Svetog Petra u Beogradu da danas u svetu ima mnogo zla, ali da „zlo ne može nikako da pobedi“.
Nemet je rekao da ima nepotrebnih ratova i da je veliki broj ljudi raseljen jer je zlo zavladalo u određenim delovima sveta, ali da ono ne može nadvladati dobro.
„Danas moram reći da nijedno zlo ne može nadvladati, jer uvek ima više dobra nego zla. Zato sunce izlazi svako jutro, zato podiže tišinu i sunce, zato postoje srca puna ljubavi koja nas prihvataju i podržavaju. Neka to bude za nas današnja najvažnija misao. Nije nerešeno između dobra i zla, jer zlo ne može nikako da pobedi. U Isusu je pobedilo dobro i on je pokazao šta to znači živeti kao uskrsli Gospodin. Najveća radost je što on to deli s nama“, istakao je Nemet.
Nemet je ukazao da je uskrsnuće ono što i razlikuje hrišćanstvo od drugih religija i predstavlja temelj hrišćanske vere.
Nemet je poručio vernicima da radost uskrsnuća prožme čitav njihov život, ozdravi sve slabosti i opere duše.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.