Požarevac – Povodom obeležavanja 66. godišnjice Devete srpske udarne brigade NVOJ, u poseti Požarevcu je boravio ambasador Ruske federacije u Beogradu, Aleksandar Vasiljevič Konuzin.

U svečanim salonima Gradskog zdanja prijem za ambasadora, predstavnike Vojske Srbije i SUBNOR upriličio je gradonačelnik Požarevca, Miodrag Milosavljević. Delegacije Rusije i grada domaćina položile su vence na Spomen kosturnicu boraca Crvene armije i na spomenik palim rodoljubima NOR-a.

Veteranima, borcima NOR-a svečano su uručena odlikovanja predsednika Ruske federacije „65. godina pobede u Velikom otadžbinskom ratu“.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari