Pošto je na brdu Čačalica kod Požarevca, još šezdesetih godina prošlog veka, izvedena prva goranska akcija, ovaj prostor koga nazivaju i „kolevkom srpskih gorana“. U okviru realizacije projekta „Višenamensko korišćenje šumskih bogatstava“ i sprovođenje programa edukacije za najmlađe pripadnike gorana, Pokret gorana Srbije u saradnji sa Ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede-Upravom za šume, pokretima gorana opština i gradova i Ekološkim domom na Čačalici, organizovao je goransku radionicu.
Prisustvovali su učenici iz Požarevca, Smedereva i Kostolca. Novica Milojković, inžinjer šumarstva i predsednik Pokreta gorana Srbije tom prilikom je rekao: – Cilj nam je da učenike naučimo da čuvaju i neguju šume zato što su one važne za životnu sredinu. Najbolji za nagradu dobijaju boravak u kampovima na Tari i Vršcu ili u školi lekovitog bilja na Kopaoniku. Dobrodošlicu mladim goranima poželeo je Miomir Ilić, gradonačelnik Požarevca.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


