U požarevačkim auto-školama počela je primena novog sistema obučavanja vozača kao i u čitavoj Srbiji, gde je stupio na snagu 25. oktobra.

Svi koji su do prošle srede upisali obuku polagaće vozački ispit „po starom“, ali će imati rok do 25. januara 2013. godine da je završe ili će morati da polažu sve iz početka po novom sistemu. Vožnja će trajati najmanje 40 časova. Milica Jović je prošle nedelje upisala vožnju, a veće cene po novom bile su glavni razlog da obuku upiše po starom pravilniku. Zbog velike gužve ne zna da li će na vreme da završi sa časovima. Slobodan Stojanović iz Auto-škole ‘’Sirijus’’ kaže da su zaposleni u ovoj auto-školi bili svesni situacije koja će nastati primenom novog pravilnika pa su se bolje pripremili. Cena vozačke obuke za „b“ kategoriju sada varira između 220 i 300 evra u dinarskoj protivvrednosti, uz mogućnost plaćanja na rate. Nove cene obuke biće duplo više.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari