Zahvaljujući uspešno obavljenim poslovima koje su dobili na tenderima, JKP Vodovod i kanalizacija prošlu poslovnu godinu završilo je sa pozitivnim bilansom. Iako je izrada završnog računa još u toku, direktor ovog preduzeća, Saša Valjarević, kaže da je sasvim izvesno da su poslovali pozitivno.


– Dobijene poslove uspešno smo završavali, što nam je i donelo pozitivan bilans. Trenutno radimo na gradnji vodovodne i kanalizacione mreže u industrijskoj zoni i krećemo u tri nova projekta. To su izgradnja vodovodne mreže na Novom groblju i kanalizacije u mesnim zajedncama Čačalica i Gornja mala, a konkurišemo i za Šumadijsku ulicu – kaže Valjarević.

Radnike Vodovoda uskoro očekuju još jedan posao, jer na narednoj sednici Skupštine grada treba da im odobre i zamenu azbestnih cevi u Požarevcu, u ulicama Bratstva-jedinstva, Dunavskoj i Nemanjinoj. Osim novih poslova, u Vodovodu ima i novih ljudi, jer je prošle godine zaposleno njih 11. Prema rečima direktora, ovo zapošljavanje bilo je neophodno zbog održavanja fabrike vode u Drmnu, uređenja industrijske zone, ugovorenih novih poslova i odlaska pojedinih zaposlenih u penziju.

-Pošto su u fabriku vode otišla dva naša radnika, ovde smo na njihovo mesto primili dvojicu, kao i hemičara koji će ispitivati kvalitet vode u toj fabrici. Primili smo i pet radnika zbog povećanog obima posla i zbog opsluživanja nove mašine, vredne devet miliona dinara. Zaposlili smo i pravnicu za poslove javnih nabavkai, kao i dve službenice u finansijskoj službi, jer su ta mesta upražnjena zbog odlaska u penziju, kaže Valjarević.

Nova mašina

JKP Vodovod i kanalizacija kupilo je novu mašinu „nju holand“ od devet miliona dinara, za koju će mesečno plaćati 200.000 dinara. „Ova mašina vrlo brzo otplatiće samu sebe, jer smo samo na gradnji vodovoda u Kličevcu zaradili osam miliona dinara“, kaže Valjarević.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.