Prošle subote u prostorijama Radio Požarevca dodeljeni su sertifikati polaznicima škole novinarstva „Mladi imaju reč“.
Školu je uspešno završilo 11 polaznika koji su prošli „školicu novinarstva“ i dobili svoje zasluženo mesto u Redakciji emisije „Mladi imaju reč“. Prilikom snimanja pedesete emisije „Mladi imaju reč“ polaznicima su podeljeni sertifikati i pres kartice emisije, dok su se autori emisije zahvalili ljudima koji su pomogli realizaciju projekta. Sam projekat realizovan je u saradnji Omladinskog saveta Požarevac i emisije „Mladi imaju reč“ uz podršku Regionalnog Radio Požarevca i grada Požarevca, a polaznici su kroz tri tematska predavanja ušli u novinarske vode. Predavanja na temu „Muzika i mediji“ održala je diplomirani muzikolog Marija Veljković, Marko Savić direktor Radio Požarevca prezentovao je novinsko i radio novinarstvo, dok je novinar Saša Stojadinović obradio temu TV i internet novinarstvo. Tokom 2015. godine očekuje se proširenje projekta „Škola novinarstva – Mladi imaju reč“ i uvođenje novina u samoj emisiji.
Podsećanja radi, emisija „Mladi imaju reč“ bavi se mladima u Braničevskom okrugu i emituje se premijerno svake srede od 17,00 časova i reprizno subotom od 20,00 časova na Regionalnom Radio Požarevcu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


