Povodom obeležavanje 100. godišnjice Prvog svetskog rata, u svečanoj sali Gradskog zdanja upriličen je svečani prijem za delegaciju Udruženja potomaka ratnika 1912-1920 godine.
Prijem je organizovao gradonačelnik Miomir Ilić sa saradnicima, koji je pozdravio goste i govorio o herojskim tradicijama našeg naroda i borcima iz Braničevskog okruga u Velikom ratu. Prisustvovali su predstavnici Udruženja iz Niša, Prokuplja, Smedereva, Obrenovca, Kovina, Čoke, Kikinde, Saveza Srpsko-Makedonskog društva iz Bitolja i drugih. U znak sećanja na okupljanje povodom velikog jubileja, prisutni su razmenili prigodne poklone. Nakon prijema, delegacija Udruženja je položila venac kraj Spomenika srpskom vojniku u Kosovskoj ulici i minutom ćutanja odala počast stradalim vojnicima. Ovim povodom, u organizaciji Agencije za obrazovno-pedagoške usluge „Kodeks“, otvorena je izložba slika koja je posvećena Prvom svetskom ratu, a nakon toga u Centru za kulturu održana je i Svečana akademija.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


