Srećko Martić (38) iz Starih Ledinaca, osuđenik KPZ «Zabela», izvršio je samoubistvo vešanjem u svojoj zatvorskoj ćeliji. On je izdržavao kaznu od 30 godina zatvora, jer je 2011. godine bombom usmrtio svog oca Jovu Martića i policajca Sinišu Hrnjeza, dok je policajca Sinišu Marinkovića teško ranio.
On je samobistvo izvršio tako štoje napravio omču od krevetskog čaršava, dok su mu cimeri iz ćelije bili u šetnji. «Istražni sudija Višeg suda u Požarevcu naložio je obdukciju tela osuđenika, koja je i izvršena, gde je utvrđeno da je osuđenik preminuo usled gušenja izazvanim bešenjem, kažu u Policijskoj upravi Požarevac. Kako smo nezvanično saznali, Martić je već dugo najavljivao samoubistvo, ali njegovi cimeri nisu verovali da će takvu najavu zaista da sprovede u delo. «Njega je sve vreme grizla savest zbog ubistva oca i policajca u pijanom stanju, zbog čega je bio u veoma teškom psihičkom stanju. Pošto je u eksploziji bombe i sam ozbiljno povređen, osećao je posledice te povrede i teško se kretao. Izgleda da mu se sve skupilo, pa se zato odlučio da sebi oduzme život», saznajemo iz istrage. Prethodno samoubistvo u «Zabeli» desilo se u aprilu prošle godine, kada je Jovica Golubović (50) iz Požarevca, izvršio samoubistvo vešanjem. On još uvek nije bio osuđen, ali je u «Zabeli» boravio kao pritvoreno lice, zbog sumnje da je učestvovao u brojnim pljačkama.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


