Ni hladno vreme, jer je temperatura bila oko 15 stepeni, niti zabranae nastavnika,nije sprečila učenike osmog razreda OŠ „Dositej Obradović“ da, tradicionalno, kupanjem u gradskoj fontani, obeleže završetak školovanja u osnovnoj školi.
Devojčice i dečaci iz svih odeljenja osmog razreda, njih stotinak, pevajući i igrajući uz muziku obaveznih trubača radovali su se završetku školske godine. Mnogi od njih euforično su uz povike: „gotovo je, gotovo“, skakali u fontanu , ne obazirući se na hladnoću., izazivali burno odobravanje prolaznika. Saobraćajni policajcu regulisali su saobraćaj budno pazivši da se ne desi neki incident. „Osmaci“ su ovog puta pokazali veću hrabrost od svojih strarijih kolega maturanata srednjih škola, koji su završetak svog školovanja nedelju dana ranije proslavili na istom mestu, ali bez kupanja u fontani, iako je bilo duplo toplije.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


