Oba sindikata u tavankutskom Medoproduktu, UGS Nezavisnost i Samostalni sindikat, obratili su se javnosti, Privrednom sudu Subotice, stečajnom upravniku Stani Salatić, Poreskoj upravi, OTP i Komercijalnoj banci, Bezbednosno-informativnoj agenciji, Osnovnom javnom tužilaštvu Subotice i odseku za privredni kriminal Subotice pri MUP-u, upozoravajući da plan reorganizacije Medoprodukt u stečaju koji je ponudio vlasnik Živojin Đorđević može dovesti do potpune propasti ovog nekada uspešnog preduzeća.
„Sindikati UGS Nezavisnost i Samostalni sindikat Medoprodukta protiv su Plana reorganizacije, jer je to predlog koji daje isti čovek koji je, po našem mišljenju, upropastio preduzeće i svojim lošim poslovanjem ga odveo u stečaj. Najavljenim planom je predviđen povratak samo 39 radnika, što po našem mišljenju znači da od neke ozbiljne proizvodnje i upošljavanja bivših radnika, kojima je ostao dužan šest mesečnih zarada, neće biti ništa“, navode sindikati u svom obraćanju.
Inače, i preduzeća AD Ljutovo i WOW Winery DOO, koja su takođe su bila u vlasništvu Živojina Đorđevića, nalaze se u stečaju. Plan reorganizacije koji je već usvojen u Vinariji loše je sproveden, a dug prema poveriocima i uvećan, dok je AD Ljutovo na veoma sumnjiv način stigao do stečaja, dva dana nakon što je Agencija raskinula privatizaciju.
„Prosto je neverovatno da se prihvati ovakav plan reorganizacije, koji ide na štetu države, radnika i poverilaca. Javnost je upoznata sa svim ovim dešavanjima, ali prema našim saznanjima, od nadležnih državnih organa (onih zaduženih za privredni kriminal i Tužilaštvo) nije bilo konkretnijih akcija. Već duži niz godina Živojin Đorđević ne važi za uglednog poslodavca, jer su radnici u svim navedenim preduzećima ostali bez posla i egzistencije. Iz svega navedenog, stav oba sindikata je da se Plan reorganizacije DOO Medoprodukt u stečaju ne usvoji i da državni organi preispitaju poslovanje pomenutih privrednih subjekata“, navode sindikati Medoprodukta.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


