U okviru svojih redovnih diplomatskih aktivnosti, ambasadorka Republike Kipar Nafsika Krousti, boravila je u Požarevcu i tom prilikom, pored ostalog, iskazala podršku svoje zemlje prijemu Srbije u članstvo EU.
Posle obilaska kulturnih i istorijskih znamenitosti, gradonačelnik Požarevca Miomir Ilić je upriličio prijem u svečanoj sali Gradskog zdanja za ambasadorku Krousti, poželevši joj dobrodošlicu i prijatan boravak u našem gradu, iskoristivši priliku da je upozna sa turističkim, privrednim i ekonomskim potencijalima Požarevca i Braničevskog okruga. Inače, ambasadorki Krousti je ovo jedna od prvih poseta nekom od gradova Srbije s obzirom da je u našoj zemlji na funkciji ambasadora tek šest meseci. Pre toga je predstavljala svoju zemlju u Indiji, Poljskoj i Litvaniji. -Vrlo sam počastvovana i privilegovana da služim svojoj zemlji u izuzetno prijateljskoj zemlji kao što je Srbija“, kazala je Njena ekselencija Krousti i dodala da se, pored ostalog, Kipar zalaže za što skorije priključivanje Srbije Evropskoj uniji.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


