U Vladi Srbije juče je potpisan Ugovor o donaciji Vlade Japana javnim komunalnim preduzećima u Beloj Palanci i Vrnjačkoj Banji vrednoj 138.000 evra. Javno preduzeće „Homnik“ u Beloj Palanci dobilo je čistilicu, sto kontejnera i 30 specijalnih kontejnera za reciklažu, a donacija je vredna 69.200 evra.

 Kamion za sabijanje smeća, dar javnom preduzeću „Beli izvor“ u Vrnjačkoj Banji, vredan je 68.800 evra. „Opština Bela Palanka aktivno sprovodi reciklažu, iako je jedna od najnerazvijenijih u Srbiji“, rekao je otpravnik poslova Ambasade Japana u Srbiji Terihiko Šinada uručujući donaciju. Ministar životne sredine i prostornog planiranja Oliver Dulić kazao je da treba podržati svaku pomoć u obliku opreme i tehnike koja ima za cilj poboljšanje života građana i obnavljanje životne sredine. Dulić je kazao da je kroz akciju „Očistimo Srbiju“ zaključeno da polovina zemlje nema organizovano odnošenje komunalnog otpada. Dulić je najavio da će se uskoro pred Vladom Srbije naći strategija upravljanja komunalnim otpadom.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari