Građani koji još uvek nisu regulisali dugovanja prema EPS-u za utrošenu električnu energiju, imaju još oko nedelju dana da to učine. Iz požarevačke „Elektromorave“ apeluju da će nesavesnim platišama morati da isključe priključak ukoliko ne sklope sporazum o reprogramu duga koji važi do 25. aprila.
Dužnici će morati da, osim računa koji budu dobijali za prethodni mesec, plate uporedo i stari dug. Najgori scenario koji može da zadesi dužnika je da ne sklopi sporazum o reprogramu i ne počne sa otplatom dugovanja jer, osim što mu preti opasnost da bude isključen sa mreže, stići će ga i plaćanje kamate, kažu u „Elektromoravi“. Direktor sektora trgovine, Vladan Arsić, upozorava da će po isteku roka svima koji nisu iskoristili mogućnost otplate duga na rate struja biti isključena. Građani koji žele da potpišu sporazum o reprogramu treba da se obrate lokalnoj elektrodistribuciji koja će utvrditi stanje duga i broj rata. U zavisnosti od visine duga, varira i broj rata. Tako se dugovanja mogu platiti u 3 do 48 rata. Domaćinstva čija dugovanja premašuju 250.000 dinara sada mogu da otplaćuju u 24 rate.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


