Odmah po formiranju vladajuće koalicije SPS-SNS-URS u Požarevcu, u martu 2013. godine, građanima je saopšteno da će im prioritet biti borba protiv korupcije i organizovanog kriminala, kao i otvaranje novih radnih mesta.

Da bi pokazali kako u borbu protiv korupcije kreću ozbiljno, nove vlasti su na sajtu grada Požarevca uvele opciju „Prijava korupcije“. Ova opcija uvedena je kako bi građani mogli anonimno da prijave svaki slučaj korupcije o kojem imaju direktna ili posredna saznanja. Ova novina izgleda lepo i u skladu sa obećanjima gradskih čelnika, ali samo dok se ne klikne na datu opciju. Tada se na monitoru pojavljuje poruka: „Žao nam je. Prijave su moguće samo iz određenih zemalja“. Dakle, niti je moguće prijaviti korupciju iz Požarevca i Srbije, niti je navedeno iz kojih to zemalja ovako nešto može da se obavi, kako bi se oglasili bar požarevački gastarbajteri.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.