Tradicionalni Novogodišnji košarkaškii turnir u OŠ „Kralj Aleksandra I“ otvorio je proslavljeni trener Božidar Maljković a bila je to i prilika da se gradonačelnik Požarevca Miomir Ilić posebnim priznanjem zahvali dobrotvoru Živoradu Đuriću koji je pomogao mnogim socijalno ugroženim đacima u rodnom gradu.
Inače, Maljković je došao na poziv Živorada Djurića, koji već neko vreme sprovodi akciju „Budi human, ja sam human“, u okviru koje pomaže požarevačke osnovce lošeg imovinskog stanja ali i nastoji da animira javnost kako bi pružila najmladjima više kada su sportske aktivnosti u pitanju. -Uvek ću se odazvati ovakvim pozivima, jer deci treba pružiti sve, kaže Maljković. Djurić je ovom prilikom najavio da će nastaviti da pomaže deci i da im uz pomoć sugradjana pomogne da u tešikm vremenima imaju koliko je god moguće više lepih aktivnosti. Svečanosti je prisustvovala i članica Gradskog veća zadužena za sport i omladinu, Vesna Pejić koja je bila veoama angažovana u akciji osvedočenog humaniste.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


