Radnici «Žitostiga» AD u petak su održali dvočasovni protest zbog dvogodišnjeg kašnjenja zarada i neuplaćivanja doprinosa. Protest je održan u krugu preduzeća, uz dvočasovni prekid rada prodavnica – Mlečni restoran» i «Bioekskluziv» u centru grada.
– Zarade nam kasne dve godine, ne uplaćuju nam se doprinosi, a više se ni hleb ne prozvodi, jer su naše pekare izdate privatnim licima. Zbog toga se sada u našim prodvnicama prodaje njihov, umesto hleb «Žitostiga» – tvrde radnici, koji nisu želeli da im se spominju imena. Oni tvrde da vozači više nemaju posla, jer nemaju šta da razvoze, pa su im iz rukovodstva preduzeća predložili da odu na godišnji odmor i vrate se u decembru. U «Žitostigu» su protesti održani i pre dve godine, zbog šest dugovanih zarada i neuplaćenih doprinosa.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


