Udruženja poljoprivrednih škola iz Srbije i Makedonije potpisala su Protokol o saradnja a razmatrana je i mogućnost konkretne saradnje među pojedinim školama.
Ovim dokumentom, kojim se planira oživljavanje i produbljavanje srpsko-makedonske saradnje u oblasti unapređenja obrazovanja kadrova u oblasti agrara, potpisan je tokom posete makedonske delegacije. Predsednik Udruženja poljoprivrednih škola Srbije i direktor požarevačke Poljoprivredne škole „Sonja Marinković“, Vidoje Vukašinović(prvi sleva u donjem redu), ugostio je desetočlanu delegaciju iz Makedonije u najstarijoj poljoprivrednoj školi u Srbiji – požarevačkoj, koja je danas ubedljivo među najboljima među pedagoškim ustanovama ovoga tipa. Gosti su potom posetili Viminacijum, a zatim poljoprivredne škole u Novom Sadu, Futogu, Somboru, Valjevu, Kraljevu, dok je pomenuti Protokol o sardanji potpisan u Vrnjačkoj Banji predposlednjeg dana razmene znanja i iskustva.
Vukašinović je izrazio nadu da će ova saradnja biti plodonosna kao i da će nadalje biti bliža i tešnja i među školama pojedinačno i dodao: – Protokol koji smo potpisali u Vrnjačkoj Banji o saradnji naša dva udruženja pretpostavlja razmenu iskustva u realizaciji praktične i terenske nastave naših obrazovnih profila, razmenu nastavnika i učenika, potom, učešće na zajedničkim kulturnim i sportskim manifestacijama, kao i pomoć Republike Makedonije našem Udruženju u realizaciji projekta razvoja školstva Srbije, jer je Makedonija malo bliža Evropskoj uniji nego naša zemlja, pa otud, raspolaže drugčijim iskustvima.
Predsednik Udruženja „Tera Fiton Animal“ i direktor Poljoprivredne škole „Kiro Burnaz“ iz Kumanova, Goran Jovanović, prilikom boravka u Požarevcu istakao je da je glavni cilj ove posete uspostavljanje prijateljstva i veza pokidanih pre više od dvadeset godina, produbljivanje saradnje i razmena saznanja i iskustva.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.


