Nakon nedavnog pisanja podlistka dnevnog lista Danas“Braničeva“ o javnoj rasveti koja je na brojnim lokacijama u Požarevcu uključena i preko dana, reagovala je Direkcija za izgradnju i danju počela da isključuje svetiljke.

Osim svetiljki u desetak ulica u užem i širem centru grada, najzad je preko dana počeo da se isključuje i reflektor pored Osnovnog suda, koji je neprestano, 24 sata, svetleo poslednje tri godine. O održavanju javne rasvete u gradu nekad je brinula «Elektromorava», ali je već nekoliko godina ta obaveza u nadležnosti Direkcije za izgradnju. Za troškove javne rasvete, ovo preduzeće za 2013. godinu dobiće iz budžeta skoro 40 miliona dinara. Od toga, osam miliona namenjeno je za održavanje ulične i kandelaberske rasvete, a čak 32 miliona za struju koju potroše ulične svetiljke.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.