Društvo • 17.04.2026. 19:12
Naslovna strana za 22. jun 2026
GalerijaKlub čitalaca Danasa je zajednica pretplatnika na dnevni list Danas kojima je, pored ekskluzivnog pristupa novinama u PDF formatu veče pre nego što se štampano izdanje nađe na trafikama, dostupna i celokupna arhiva lista onlajn. Članska kartica obezbeđuje i preko 50 popusta naših partnera, kao i pozivnice za naše događaje i akcije.
Neki su bili zamorci i za jednu od vakcina protiv kovida.
Kako nam je, pun ponosa, rekao predsednik, zahvaljujući
njemu, imamo veliku čast i privilegiju, da, prvi u svetu,
naši manje inteligenti građani testiraju novu antikovid vakcinu.
Ko zna u čemu smo sve bili prvi a da nismo ni znali?
Iz aviona se vide te vase kampanje i spinovanja.Odgovaracete za sve sto ste radili protiv Srbije!
Sprovodili su nezakonite medicinske opite na ranjivim kategorijama ljudi i niko nije uhapšen? Kakva je ovo država? Da se nije saznalo, da tehničar nije odbio da vrši eksperimente sa njima kao da je upravnik doktor Mengele, nastavili bi dalje? To su opasni ljudi. Najmanje je da im se oduzmu licence i da se udalje iz ustanova. Neverovatno.
Ovo je sfera delovanja Marka Lensa, ovim povodom treba da se oglasi predsednik Etičkog odbora Srbije, a ne da ruši i postavlja dekane na medicinskom fakultetu
Ma,sve ce biti bolje za 3-4 god.kada sadasnji studenti diplomiraju.
Nikolić, potpisao prodaju dece, AV potpisao i uveo inovativne lekove, što znači da se lekovi ispituju na ljudima. To je radio u kom. logorima Mengele. „Divne“preCednike imamo. 10g treba ispitivanja leka da bi se dalo ljudima
@ Ana.
Poštovana,
Odmah posle objavljivanja vesti ,napisao sam u javnom komentaru ono što i Vi sada pišete – ovo je skandal nad skandalima zbog koga je
Ministar,kao doktor,trebalo da podnese ostavku.U komentaru sam pozvao i dr Milića da bar iznese svoje mišljenje o ovom slučaju umesto što se bavi na sva usta politikom umesto medicinom.Ponovo iznosim slučaj da sam lično imao priliku da vidim pacijenta dr
Mengelea 1971. u Soko Banji koji je tu došao da traži leka svojoj nesreći.U nas nema reakcije na ovaj slučaj ni Vučića, da pored svega kaže koju i i ovom slučaju.Po menu,ovaj skandal je pao na nekoliko slova,
čak i javnost jedva da je reagovala.
Na kraju,da li je ovo jedina ustanova gde se izvode vivo eksperimenti?
Javni zdravstveni sistem je u raspadu. Partikoratija i korupcija su doveli do nezainteresovanosti pojedinih lekara za posao, koji bi trebalo da rade. Deca tragično završavaju zbog nemara, neznanja i neodgovornosti pojedinaca. Kojih je, žalosno, puno. Tzv. nezavisne komisije sve difinišu „u skladu sa protokolima“, a svi znaju da sistem ne funkcioniše. A ispaštaju deca i omladina. Posebno ako nisu oni ili roditelji lojalni i aktivni.
I ? Nikome nista ?
Proverite da li je u upravnom odboru dr Nenek Srđan, načelnik hitne pomoći u Kovinu, čuven po blokadi kuće poljoprivrednika iz Bavaništa i ne pružanju pomoći njegovoj bolesnoj deci, koje poljoprivrednik zbog blokade nije mogao da odvede kod lekara.
Gdin tehnicar u pravu ali ostao bez posla i bez nade za posao. Ako ga vrate to nije atmosfera za rad bolje da ide na drugo mesto. Lekari direktor nece zavrsiti u zatvoru i gubitak licence. To je Srbija a ako su u SNS osudice tehnicara. Tuzno a istinito