Zlatibor LončarZlatobir Lončar: Foto R.Z./ATAImages

Stranka slobode i pravde (SSP) saopštila je danas da u beogradskim naseljima Bežanijska kosa i Ledine, više od 50.000 građana i dalje nema dom zdravlja, iako je, kako su naveli, zakonom jasno da je na svakih 10.000 stanovnika potrebno obezbediti jednu zdravstvenu ustanovu.

„Ti ljudi su danas primorani da koriste već preopterećeni dom zdravlja u Bloku 44, čime se dodatno otežava pristup osnovnoj zdravstvenoj zaštiti“, naveo je u saopštenju predsednik izvršnog odbora SSP Novi Beograd Branko Antonijević, koje je uputio ministru zdravlja Zlatiboru Lončaru koga optužuje da za to vreme „proganja lekare i medicinske radnike, obilazi Srbiju i iznosi nova obećanja“.

Ocenio je da je „nedopustivo i skandalozno“ to što se u isto vreme planiraju projekti poput javnog akvarijuma na Ušću, dok „desetine hiljada građana nemaju elementarne zdravstvene ustanove“.

„To jasno pokazuje šta je ovoj vlasti prioritet i koliko su potrebe ljudi potisnute u drugi plan. Ovakvo ignorisanje osnovnih potreba građana neće ostati bez posledica. Odgovaraćete za odluke kojima projekte stavljate ispred ljudi“, kazao je Antonijević.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na X nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.

Komentari